logo

Новини

Програма кандидата в президенти САУ Бондаря В.П.

До Вашої уваги Програма концепції розвитки кандидата в президенти ВГО "Спілка Аудиторів України" Бондаря В.П.

Керуючий Партнер Міжнародної аудиторської компанії «ЕЙЧ ЕЛ БІ ЮКРЕЙН», Професор, д.е.н. Член Ради АПУ Член Ради САУ, Голова Комітету ФПБАУ з експертиз та захисту прав членів ФПБАУ.

ПРОЧИТАТИ ПРОГРАМУ

Олімпіаду завершено!

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту» (далі – Олімпіада), серед студентів IV-V курсів ВНЗ України ІІІ-ІV рівнів акредитації, яка проводилась 25-27 квітня 2018 року на базі Mykolayiv National Agrarian University (MNAU) - завершено!!! Спілка аудиторів України була запрошена в якості інформаційного спонсору заходу.

Фактично, в Олімпіаді прийняли участь 147 студентів з 52 ВНЗ, 22 міста України!

Результати Олімпіади підтвердили високий рівень підготовки студентів. За підсумками результатів трьох турів ІІ етапу (презентація, тести, практичне завдання) та відповідно до положень Методичних рекомендацій з проведення і підготовки до II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади серед закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації у 2017-2018 н.р. нагороджених мало бути не быльше 10% від учасників.

Проте, Спілка аудиторів України, як інформаційний спонсор, провевши відповідно роботу та залучивши у якості спонсорів провідні аудиторські фірми України сформувала призовий фонд для переможців та найкращих учасників до якого увійшли: грамоти за перші десять місць (відповідно до рейтингу), сертифікати на проходження практики та стажування, професійна аудитоська література, література економічної тематики, брендовані цінні подарунки.

Чесно кажучі, Переможці не очікували таких подарунків і це було видно по реакції! Мені особисто, було дуже приємно, що талановита молодь, яка вже на останніх курсах обирає таку цікаву та не досить просту професію, як основну, отримала гідні подарунки за свої знання та наполегливу працю!

Переможцем Олімпіади стала студентка Житомирський державний технологічний університет @Юлія Корецька, друге місце - Львівська Політехніка Zoriana Liashok, трете місце - Mykolayiv National Agrarian University (MNAU) Іваськевич Мар’яна Вікторівна. Щиро вітаємо переможців!!!

Загалом було нагороджено Грамотами, дипломами І-ІІ-ІІІ ступенів 16 кращих стужентів Олімпіади. Також було розподілено між найкращими студентами (відповідно до рейтингу) 27 сертифікатів на проходження практики та стажування в провідних аудиторських фірмах України, вручені цінні подарунки. Також, Спілка аудиторів України мала гарну нагоду висловити Подяку Mykolayiv National Agrarian University (MNAU) за вагомий внесок у підготовку та навчання молодих спеціалістів економічних спеціальностей, розвиток аудиторської професії та з нагоди 25-річчя прийняття першого Закону України «Про аудиторську діяльність».

Спілка аудиторів України та Комісія по зв`язкам з громадськістю та з інформаційного забезпечення
висловлює вдячність за уактивну участь та допомогу у формуванні призового фонду керівнуцтву: BDO Ukraine, HLB Ukraine, Baker Tilly Ukraine, PwC Ukraine, KPMG Ukraine, EY Ukraine, Kreston GCG, Grant Thornton Ukraine, Международная аудиторская группа, Nexia DK. Auditors & Consultants, Аудиторская фирма "Актив-аудит", Частное предприятие "АФ "АУДИТ-ОПТИМ", Аудиторська фірма "Зоря", ТОВ Аудиторська фірма "Профі-Аудит", Аудиторская фирма "Аудит-Инвест", Аудиторська фірма ПП "Стандарт-Проф".

prezid

grupa

dima3

beg

Принципи консолідації професії бухгалтера та аудитора в Україні

I. ОСНОВА КОНСОЛІДАЦІЇ ПРОФЕСІЇ БУХГАЛТЕРА І АУДИТОРА ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРІВ І АУДИТОРІВ В УКРАЇНІ

Цілі консолідації :

1.1. Бути провідною, визнаної на міжнародному рівні професійною організацією в Україні, яка найкращим чином захищає професію, виконує активну роль в її ефективному і раціональному регулюванні, і служить інтересам суспільства.

1.2. Нести відповідальність за професію, покладену на повного члена Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC), неухильно дотримуючись всіх стандартів IFAC і Кодексу Етики.

1.3. Мати Єдиний голос, що представлятиме бухгалтерську і аудиторську професію в Україні, буде більш ефективно відстоювати інтереси членів щодо внутрішньої політики, питань законодавства і нормативних питань, які впливають на професію бухгалтера та аудитора.

II. КЕРІВНІ ПРИНЦИПИ КОНСОЛІДАЦІЇ

Перераховані нижче керівні принципи є основою для об'єднання професії і досягнення нашого бачення:

2.1. Створення єдиної професійної кваліфікації

2.1.1. Нова професійна кваліфікація в Україні матиме назву Сертифікований Професійний Бухгалтер України (СПБ Україна) (англ. Ukrainian Certified Professional Accountant (CPA Ukraine)).

2.1.2. Керівництво єдиної професійної організації після затвердження з'їздами професійних організацій ФПБАУ і САУ та узгодження процедури визнання кваліфікації з IFAC надасть цю назву всім нинішнім членам з гарною репутацією. Такий самий порядок буде застосовуватися до всіх наступних професіональних організацій, що мають намір приєднатися.

2.1.3. Протягом 6 років, всі члени, які використовують нову назву CPA Ukraine, повинні будуть використовувати її у поєднанні з існуючими званнями. Жоден діючий член не може використовувати CPA Ukraine без зазначення свого колишнього звання наступним чином:
а) Ім'я та прізвище, CPA Ukraine, CAP (Сертифікований бухгалтер-практик)
б) Ім'я та прізвище, CPA Ukraine, CIPA (Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер)
в) Ім'я та прізвище, CPA Ukraine, CA (Сертифікований аудитор)
г) Такий же порядок буде застосовуватися також до інших кваліфікацій
По завершенню 6 років член організації може самостійно обрати, яким чином використовувати назву CPA.

2.2. Подальше використання існуючих назв

2.2.1. Існуючі члени зберігають свої нинішні професійні звання.

2.2.2. Жодному члену не буде автоматично надано існуюче професійне звання іншої організації.

2.2.3. Єдина професійна організація буде просувати нову кваліфікацію CPA Ukraine. Самостійне використання колишніх назв після об'єднання буде залежати від угод про об'єднання і законодавчого регулювання в сфері бухгалтерського обліку та аудиту.

2.3. Збереження, але не розширення прав

2.3.1. Об'єднання захистить всі існуючі права членів та права в рамках будь-якої існуючої Угоди про взаємне визнання, без надання нових прав.

2.3.2. Оновлена єдина професійна організація буде вести перемовини від імені всіх членів при укладанні нових Угод про взаємне визнання.

2.4. Сертифікація та навчання

2.4.1. Оновлена єдина професійна організація розробить програму сертифікації, яка спиратиметься на сильні сторони існуючих програм та буде визнана членами МФБ, регуляторними органами та бізнес – спільнотами.

2.4.2. У підготовчий перед об'єднанням період буде проведений порівняльний аналіз програм навчання та сертифікації ФПБАУ та аудиторів – членів САУ, на предмет сумісності й відповідності стандартам освіти IFAC та вимогам до сертифікації.

2.4.3. В перехідний період буде застосована перехідна кваліфікація. Буде проведена процедура визнання кваліфікації кожного члена і запропоновано яким чином її можна привести у відповідність до нових вимог.

III. КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ ПРОЦЕСУ СЕРТИФІКАЦІЇ

а) Буде розроблена карта компетенції СРА Ukraine з метою задоволення потреб з урахуванням вимог IFAC.
б) Ступінь бакалавра і спеціальні підготовчі курси зі сфери бізнесу та бухгалтерського обліку будуть необхідні для вступу на програми професійної освіти.
в) Програми професійної післядипломної освіти визначаються за принципом відповідності потребам суспільства та сферою компетенції членів професійної організації. Ці програми будуть розроблятися на національному рівні та здійснюватися на регіональному рівні.
г) Для того, щоб задовольнити різноманітні потреби, як роботодавців, так і клієнтів, будуть розроблені окремі програми для тих, хто прагне до кар'єри в області бухгалтерського обліку, фінансів тощо без отримання кваліфікації CPA Ukraine.
д) Ці програми будуть мати різні вимоги для вступу, навчання та оцінювання.
е) Буде розроблений адаптаційний курс на відповідній стадії консолідації.

3.1. Фокус на потребах професійної спільноти

3.1.1. Подібно до інших професій, як медицина чи право, після створення єдиної професійної організації будуть розроблені спеціалізовані окремі та проміжні програми, які запропонують CPA Ukraine можливість розширити власні знання та просунутися вище в кар'єрній ієрархії.

3.1.2. Фахові потреби таких спеціальностей, як податкові консультанти, фахівці судово-бухгалтерської експертизи, стратегічного управління та обліку в державному секторі, будуть прийняті до уваги.

3.2. Брендинг об'єднаної професійної організації

3.2.1. На початку перехідного процесу, всі заходи, пов'язані з брендингом, повинні бути зосереджені на єдиній організації CPA, без подальшої згадки колишніх назв.

3.2.2. Нова професія в Україні приймає назву Сертифікований Професійний Бухгалтер України (СПБ Україна) або Ukrainian Certified Professional Accountant (CPA Ukraine).

3.3. Спільні кодекс поведінки, регламенти та професійна практика

3.3.1. Буде оновлена загальна нормативна база, яка відображатиме передовий досвід існуючих організацій, в тому числі в сфері кодексів поведінки, перевірки практичного застосування, дисциплінарних процесів і режиму ефективного публічного бухгалтерського обліку та аудиту на національному рівні на основі міжнародних професійних стандартів.

3.3.2. Єдина професійна організація відповідатиме за підтримку процесу стандартизації в професії.

3.4. Об'єднана діяльність та управління

3.4.1. Діяльність керівних органів ФПБАУ та САУ та можливих інших приєднаних професійних організацій буде об'єднана на національному рівні і приведена у відповідність до вимог майбутнього.

3.4.2. Об'єднані органи управління будуть координуватися новими радами директорів, які будуть включати представників кожної зі сторін, що беруть участь в об'єднанні.

3.4.3. Будуть передбачені механізми захисту прав існуючих членів (наприклад, в рамках Угод про взаємне визнання).

3.4.4. Буде забезпечено незалежне пряме електронне голосування всіх членів.

IV. ЩО ОЗНАЧАЄ КОНСОЛІДАЦІЯ ДЛЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ У СФЕРІ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ

4.1. Переваги для членів в результаті консолідації

4.1.1. Посилює позиції професії в захисті власних професійних прав та інтересів на національному та міжнародному рівні.

4.1.2. Підвищує якість професійних послуг членів професійної організації для громадськості шляхом надання загальної програми сертифікації та єдиного набору високих стандартів практики та етики.

4.1.3. Підвищує статус і захищає значення національної сертифікації в умовах зростаючої конкуренції на ринку праці та зміни глобального середовища.

4.1.4. Сприяє стабільності та процвітанню бухгалтерської та аудиторської професії в Україні.

4.1.5. Спрямовує розвиток бухгалтерської та аудиторської професії дієвим та ефективним чином.

4.1.6. Підвищує якість професійної інформаційної підтримки членів з боку професійної організації.

4.2. Нове позначення в поєднанні зі значним досвідом

4.2.1. Члени збережуть своє нинішнє звання та додадуть нове - Ukrainian Certified Professional Accountant (CPA Ukraine), яке стане винятковим позначенням і бізнес кваліфікацією для професійних бухгалтерів і аудиторів, які працюють в кожному секторі економіки.

4.2.2. Українське позначення CPA буде являти собою унікальне поєднання досвіду у всіх областях бухгалтерського обліку, включаючи аудит, фінансовий та управлінський облік, контроль та оподаткування. Вона трансформується у всесвітньо визнану бізнес кваліфікацію в галузі фінансового та стратегічного менеджменту, управління бізнесом, аудиту та надання впевненості.

4.3. Забезпечення прав на вибір міжнародного позначення

4.3.1. Забезпечення узгодженості з найавторитетнішими міжнародними бухгалтерськими кваліфікаціями найкращим чином захистить цінність позначення української кваліфікації в довгостроковій перспективі.

4.3.2. Угоди про взаємне визнання будуть підтримуватися і укладатись з найбільш відомими, визнаними на міжнародному рівні кваліфікаціями – членами IFAC, сприяючи мобільність наших членів на глобальному рівні.

4.4. Загальні процеси регулювання

4.4.1. Нова спільна програма сертифікації та єдиний набір високих стандартів етики та практики, спільний кодекс поведінки та регламенти дисциплінарних розслідувань дозволять створити міцний фундамент, на якому буде побудована єдина професія, з більш ефективним і дієвим механізмом професійного самоврядування.

4.4.2. Більша узгодженість сприятиме підвищенню довіри до професії серед роботодавців та громадськості в цілому.

4.4.3. Передові методики і нормативно-правова база, заснована на вимогах IFAC, сприятиме підвищенню мобільності в європейському та міжнародному масштабах для всіх членів.

4.5. Потужна організація на єдиних позиціях

4.5.1. Більш сильна і згуртована позиція забезпечить бухгалтерській і аудиторській професії в Україні подальшу ефективну взаємодію з міжнародними організаціями в сфері обліку та аудиту.

4.5.2. Об'єднані сили стануть більш потужним і ефективним знаряддям у боротьбі з міжнародними альянсами та іншими організаціями з міжнародним охопленням.

День Перший зустрічі з Джоном Ходжем

29 -30 листопада 2017 року в офiсi Свiтового Банку відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ з громадськими органiзацiями аудиторів та професійних бухгалтерів Украiни.

Тема круглого столу : Шляхи консолідації професії та розробка дорожньої карти для обєднання.

Учасниками Круглого столу були представники Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ) та Всеукраїнської професійної громадської організації «СПІЛКА АУДИТОРІВ УКРАЇНИ»(ВПГО САУ). Учасники круглого столу заслухали доповідь експерта Центру реформ фінансової звітності (Відень) Світового Банку пана Джона Ходжа.

Джон Ходж у своїй доповіді розкрив перспективи співробітництва між провідними органами бухгалтерського обліку з метою подальшого розвитку, підтримки і уніфікації високоякісних професійних стандартів бухгалтерського обліку, відображених в окремих кваліфікаціях . Джон Ходж розповів як професійні організації бухгалтерів беруть участь у вирішенні проблем, пов'язаних з глобалізацією, і питаннях задоволення потреб різних зацікавлених сторін.

Це включає в себе інтернаціоналізацію і узгодження результатів освіти для тих органів, які схильні до глобалізації і змінюють очікування громадськості, зберігаючи при цьому сильні сторони місцевих освітніх структур, кваліфікацій і позначень.

Після доповіді відбулась жвава дискусія та обговорення перспектив співпраці українських громадських організацій з європейськими колегами .

У заходi вiд САУ прийняти участь.Н.Гаевська, В.Лiсiна, Т.Трушкевич, В.Левченко

Оновлені міжнародні стандарти аудиту

Матеріали семінару, який Відбувся 2 червня 2017 року, за участю представників громадських професійних організацій аудиторів, НКЦПФР, фахівців провідних аудиторських фірм.

НОВАЦИИ И ВЫЗОВЫ ОБНОВЛЕННЫХ МСА - Александр Суворов

ОГЛЯД ОНОВЛЕННИХ МСА - Наталья Гаєвська (Президент ВПГО "САУ")

Вітаємо з жіночим днем 8 березня!

Шановні аудиторки!

ВПГО «Спілка аудиторів України» вітає кращих представниць аудиторської спільноти з прекрасним весняним святом – 8 Березня.

Любіть свою професію, будьте коханими, бажаними, завжди усміхненими, сповненими надій та оптимізму.

Професійного росту Вам, удачі, міцного здоров’я, миру та злагоди у Ваших оселях.

Президент ВПГО «САУ» Н.І. Гаєвська

Виконавчий директор В.П. Левченко

Резолюція конференції "Напрямки реформування аудиту в Україні"

1 березня 2017 р. м. Київ

Учасники всеукраїнської науково-практичної конференції «Напрямки реформування аудиту в Україні в контексті законодавчих змін» в переддень з’їзду аудиторів України 2 березня 2017 року, враховуючи накопичений досвід аудиторів та ставлячи на меті забезпечення ефективного розвитку вітчизняної системи регулювання та нагляду за аудиторською діяльністю, визнання її на міжнародному рівні, професійності та прозорості її діяльності, підняття престижу професії аудитора вирішили звернутись до аудиторської спільноти та надати настанову новому складу Аудиторської палати України, яка полягає в наступному:

 1. Зосередитись на удосконаленні нормативно-правової бази аудиторської діяльності відповідно до вимог Європейської директиви 2006/43/ЄС, Міжнародних стандартів аудиту, Кодексу етики професійних бухгалтерів, європейських традицій та цінностей з урахуванням національних вимог.
 2. Ключовим завданням нової АПУ при цьому має стати участь у доопрацюванні проекту Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» та створення умов для збалансованого перехідного періоду його впровадження.
 3. Вважати пріоритетами нового складу АПУ:
 • забезпечення своєчасного перекладу та оприлюднення МСА;
 • надання необхідного методичного забезпечення аудиторської діяльності;
 • забезпечення рівних, однакових прав для всіх аудиторів при виборі клієнтів;
 • скасування штучних перешкод та обмежень роботи на всіх ринках аудиторських послуг;
 • формування єдиного Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності.

Важливими завданнями оновленої АПУ повинні стати:

 • подальше покращення якості аудиторських послуг та недопущення необґрунтованих претензій щодо роботи аудиторів, їх дискримінації та загрози їх професійній репутації (недопущення демпінгу та фіктивного штампування шаблонних аудиторських висновків);
 • забезпечення визнання аудиторів України на міжнародному рівні шляхом співпраці з IFAC, у тому числі з питань впровадженням в аудиторську практику України Міжнародних стандартів освіти;
 • удосконалення діючої системи зовнішнього контролю якості аудиторських послуг шляхом залучення професійних організацій аудиторів, а також запровадження дисциплінарної відповідальності уповноважених контролерів з контролю якості за порушення етичних вимог під час проведення перевірок – ще одне пріоритетне завдання АПУ;
 • удосконалення системи підвищення кваліфікації шляхом урізноманітнення сучасної тематики та її постійного оновлення; вільного вибору теми, навчального центру, викладачів; зміни організації процесу навчання та підвищення його якості; перегляду проходження удосконалення знань і розширення його форм.
 1. У сфері реформування сертифікації нагальним є перегляд існуючих програм навчання та збільшення часу для вивчення питань практичного застосування МСА; адаптація міжнародного досвіду програм сертифікації для організації навчального процесу та проведення іспитів.
 2. В числі важливих напрямків реформування аудиту новою АПУ - створення системи гарантій захисту аудиторів від незаконних та необґрунтованих претензій та рекламацій, введення в дію «Порядку розгляду скарг» та встановлення чітких та прозорих критеріїв, які забезпечуватимуть обґрунтування застосування дисциплінарних заходів та сприятимуть прийняттю об’єктивних рішень АПУ за результатами розгляду.
 3. Важливим є забезпечення перегляду положень щодо встановлення критеріїв вибору аудиторських фірм, зазначених у Постанові КМУ № 390 від 04.06.2015 р., яка є дискримінаційною по відношенню до суб’єктів аудиторської діяльності та суттєво ускладнює роботу аудиторів, обмежує можливості їх професійної реалізації, професійні права та свободи.
 4. Серед інших завдань реформування аудиту - впровадження нових стандартів інформаційного сервісу, відкритого електронного реєстру результатів зовнішніх перевірок системи контролю якості, розгляду скарг, реєстру суб’єктів аудиторської діяльності та професійних громадських організацій аудиторів та бухгалтерів для забезпечення прозорості діяльності АПУ. Постійне інформування в доступній формі професійної спільноти та громадськості щодо нововведень, заходів та результатів діяльності АПУ.

Реалізація даних пріоритетних завдань реформування аудиту дозволить створити сприятливі умови для розвитку аудиторської професії в Україні, підвищення якості аудиту, захисту прав професійних аудиторів в Україні, визнанню вітчизняних аудиторів світовою спільнотою.